دیدار مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با ائمه جمعه شهرستان فریدن

به گزارش مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدن، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و ائمه جمعه شهرستان فریدن (شهرهای داران و دامنه) در جلسه‌ای به بحث و گفتگو پیرامون مباحث مربوط به منابع طبیعی شهرستان فریدن پرداختند. کیماسی افزود: در این دیدار کرکوندی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدن گفت باید با تبدیل کشت‌های دیم به کشت بادام دیم علاوه بر توسعه فضای سبز و افزایش درآمد مردم در جهت بهره‌برداری مستمر و پایدار از منابع طبیعی گام برداشت.

حجت الاسلام و المسلمین عسگری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، نیز در ادامه به تشریح اهداف و برنامه ها و اهمیت حفاظت از منابع طبیعی در راستای فرامین مقام معظم رهبری پرداخت و خواستار تلاش، همفکری و ترویج فرهنگ منابع طبیعی با توجه به اثربخشی و نفوذ کلام ائمه جمعه در بین مردم شد. وی برگزاری جلساتی با حضور روحانیون و کارشناسان منابع طبیعی را به منظور توجیه روحانیون در مبحث‌های مرتبط با مسائل قانونی و شرعی منابع طبیعی به عنوان پیشنهاد مطرح کرده و افزود: مردم باید بدانند که هرگونه تخریب منابع طبیعی کاری غیر شرعی است.

حجت الاسلام و المسلمین سیاوشی، امام جمعه شهرستان فریدن نیز در ادامه علاوه بر اعلام آمادگی  به منظور همکاری و تلاش در جهت ترویج فرهنگ منابع طبیعی توسط ائمه جمعه و روحانیون شهرستان پیشنهاد کرد که احدی از روحانیون خوش‌ذوق و علاقمند را از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه به عنوان سفیر انفال معرفی نمایند. وی با تأکید به برقراری ارتباط صحیح مسئولین منابع طبیعی با مردم افزود: برای بهره‌وری بیشتر باید از تمامی پتانسیل‌های طبیعی موجود در شهرستان استفاده کرد.
هم‌چنین در این جلسه نحوه مشارکت مردم، کشت گیاهان دارویی، آموزش بهره‌برداران منابع طبیعی، ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط و غیره نیز مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری