استقرار دومین پایگاه ثابت مدیریت کنترل کوچ شهرستان فریدن

با توجه به برنامه زمانبندی و در راستای اجرایی نمودن اهداف اصلی سازمان که حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری اصولی از عرصه های طبیعی و انفال عمومی می باشد، دومین پایگاه ثابت مدیریت کنترل کوچ در تاریخ ۹۹/۰۱/۱۶ در جاده امامزادگان عبدالله و ابراهیم (ع) شهر دامنه که در مسیر اصلی جاده مواصلاتی داران به اصفهان می باشد استقرار یافت.

کرکوندی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدن با بیان این خبر گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و وضعیت توپوگرافی شهرستان و بمنظور رعایت فصل مجاز چرا و جلوگیری از ورود زود هنگام دام به عرصه های مرتعی و بر اساس تجربیات گذشته این پایگاه‌ ثابت ایجاد و با افزایش دما و نزدیک شدن به اواسط اجرای طرح، سایر پایگاه های ثابت از پیش تعیین شده نیز متعاقبا استقرار می یابند.

کرکوندی مجدداً از بهره برداران مرتع درخواست نمود ضمن رعایت فصل چرا، همکاری همه جانبه با نیروهای یگان حفاظت داشته باشند که این امر موجبات بهره مندی از این موهبت های الهی را در جهت افزایش توان تولید علوفه مراتع به همراه خواهد داشت.

وی افزود: نقش بی بدیل مردم  به ویژه بهره برداران، شوراهای اسلامی، دهیاران و همیاران طبیعت در امر حفاظت روند استمرار تولید و پایداری حیات زیستی را تضمین و از سیر قهقرایی مراتع جلوگیری خواهد نمود.

بازدید : 703 24 فروردين 1399 ساعت 06:28 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری