بازید و بررسی وضعیت بند های سنگ و سیمان و چند منظوره آبخیزداری حوزه روستای قفر شهرستان فریدن

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدن از  بند های سنگ و سیمان و چند منظوره آبخیزداری حوزه روستای قفر از توابع شهرستان فریدن بازدید کرده و وضعیت آن ها را مورد بررسی قرار داد. روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدن با نقل این خبر از سوی کرکوندی گفت: طی بازید انجام گرفته از این بندها در روز یکشنبه ۹۸/۰۱/۲۴ مشخص شد که تمامی بندهای مورد بازدید قرار گرفته آبگیری شده و به صورت پیوسته آب مازاد و بسیار زلال آن ها از سر ریزها لبریز و از طریق حوضچه های آرامش در دشت ها و اراضی پایین دست که عمدتاً  کشاورزی و دارای چاه و چشمه و قنات است فرو می رود.
وی همچنین افزود:
ثبیت آبراهه و مسیل های سیلابی و فعال علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک اراضی بالا دست و کاهش سرعت آب و هدایت فنی و مهندسی در بندهای احداثی موجبات تمرکز و نفوذ تدریجی درلایه های زیرین و تغذیه سفره های آب زیرزمینی را به دنبال دارد و از هجوم سیلاب های طغیانی به مانند گذشته که منجر به تخریب اراضی مرتعی و کشاورزی زیر دست می گردید جلوگیری کرده و پیدایش میکرو کلیماهای طبیعی کوچک در اطراف این بندها را موجب می شود.
ایشان همچنین بیان داشت آب استحصالی از این بندها و سایر بندهای خشکه چین احداثی دراین حوضه بالغ بر ۲۳ هزار متر مکعب بر آورد می گردد.

بازدید : 758 28 فروردين 1399 ساعت 05:17 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری